FAQs

Frequently Asked Questions

Na tomto portálu prodáváme automobily, televizory, počítače, mobilní telefony, stavební stroje, elektrické nářadí a další. Jedná se o věci, které byly zajištěny Policií ČR v trestním řízení. V žádném případě se nejedná o věci kradené či použité při trestné činnosti, např. při loupežích.

Zakoupený automobil a doklady k němu Vám vydáme po jeho zaplacení na příslušný účet. Poté, co si obstaráte evidenční kontrolu a vůz si pojistíte, můžete se dostavit na místně příslušné registrační místo k převodu. Vůz je Vám převeden na základě žádosti, kterou vystavuje Ministerstvo vnitra ČR a odesílá na registrační místo prostřednictvím datové schránky. Pro převod musíte registračnímu místu předložit velký a malý technický průkaz, evidenční kontrolu a zelenou kartu.

Základní specifikace a stav je uveden přímo na této stránce u daného předmětu. Pro dodatečné informace kontaktujte odběrné místo uvedené v nabídce.

Zakoupené zboží se vyzvedává na odběrném místě uvedeném v nabídce. Zboží kupujícímu lze zaslat obchodním balíkem České pošty (uvedeno v podmínkách konkrétní dražby).

Prodávajícím je vždy Ministerstvo vnitra ČR. Ministerstvo vnitra vystavuje ke každému prodeji smlouvu, fakturu př. další doklady, kde jsou uvedeny všechny důležité údaje, především popis zboží, cena, způsob platby a číslo účtu.

Automobily, stejně jako ostatní movité věci, které Centrum zajištěných aktiv nabízí v elektronických aukcích, ale i přímým prodejem, si mohou koupit jak fyzické osoby, tak fyzické osoby - podnikatelé nebo právnické osoby.

Leasing ani půjčku nezprostředkováváme. Kupující platí celou částku převodem na příslušný bankovní účet u ČNB.

Movitý majetek, který nabízíme k prodeji, nepochází z krádeží. Je to majetek zajištěný Policií ČR v rámci probíhajícího trestního řízení. Jako příklad můžeme uvést případ, kdy trestnou činností je stát krácen na dani a majetek je zajištěn pro účely náhrady škody. Jiným příkladem může být podvod, kdy je majetek zajištěn za účelem odčerpání výnosu z podvodu. Jedná se tedy většinou o výnosy z hospodářské trestné činnosti a movité věci byly zajištěny pro účel náhrady škody, nebo jako výnos z trestné činnosti apod. Více o zajištěném majetku naleznete zde.

Prodáváme jak věci již použité, tak i nové, ještě nepoužité, v originálním balení. U každé položky je přesně označen její stav.