Jak nakupovat

Jak nakupovat

Na tomto portálu Centra zajištěných aktiv jsou vystaveny položky movitého majetku určeného k prodeji. Většina položek se prodává prostřednictvím veřejné elektronické aukce. Některé věci se prodávají formou přímého prodeje.

Položky a soubory položek

Většina věcí je prodávána jednotlivě, jako samostatné položky. Příkladem jsou auta. Někdy je majetek prodáván jako soubor věcí. Soubory věcí tvoří položky, které spolu souvisejí, např. počítač, obrazovka, klávesnice, myš. Jiným příkladem souboru věcí je výrobní linka sestavená z jednotlivých samostatně fungujících strojů, které spolu technologicky souvisejí.

Aukční prodej

Pro aukční prodej je využíván portál Aukro.cz a další specializované aukční portály. Položky, které byly zařazeny do aukce, jsou označeny slovem „Aukce“. Pokud aukce probíhá, lze se prokliknout přímo na aukci na příslušný portál.

Po skončení aukce bude vydražitel kontaktován Centrem zajištěných aktiv k podpisu kupní smlouvy a převzetí zakoupeného zboží na příslušném výdejním místě. Platba probíhá bezhotovostně převodem z účtu na účet, v případě menších částek hotově na odběrném místě.

Přímý prodej

Pro nákup z přímého prodeje si zakupte položku v e-shopu a proveďte platbu dle nabídky ve formuláři. Následně Vás bude pracovník výdeje kontaktovat k vyzvednutí zboží na příslušném výdejním místě, nebo zboží bude zasláno a o odeslání Vás budeme informovat. Platba je možná i platební kartou na terminálu v odběrném místě (Na Perštýně 9, Praha 1).

Rezervace položky

Pokud se položka nabízí a prodává přímo, tj. bez veřejné aukce, pak je možno ji rezervovat. Uskutečnění rezervace nezakládá právo na nákup položky. Na základě uskutečněné rezervace, pracovník odběrného místa kontaktuje zákazníka, a to většinou do 2 pracovních dnů. Pokud je zákazník dle údajů poskytnutých v rezervačním formuláři nekontaktovatelný, rezervace je zrušena bez dalšího oznámení.

Výdej zakoupeného zboží

Zakoupené zboží se vyzvedává na odběrném místě, uvedeném v nabídce. Drobné zboží lze zaslat prostřednictvím služeb České pošty s. p., poštovné při zasílání hradí příjemce s platbou zboží dle ceníku České pošty s. p.

Pokud se položka nabízí a prodává z externího skladu (MV ČR sklad mimo Prahu) je položka připravena k expedici (tj. k zaslání prostřednictvím služeb České pošty s. p. nebo k přímému odběru z uvedeného odběrného místa) do 14 dnů od přijetí objednávky.

Informace o zboží

Pro doplňující informace o jednotlivých nabídkách kontaktujte příslušné odběrné místo.